Opinie kursantówKurs Sommelierski

Kurs sommelier dla miłośników wina

Kurs Sommelier przeznaczony jest dla osób, które chciałyby z większą swobodą poruszać się w restauracji, zarówno jako gość jak i pracownik. Kelnerzy, barmani, szefowie kuchni, managerowie, właściciele restauracji, podróżnicy, osoby aspirujące do stanowiska sommeliera oraz wszyscy, których obowiązkiem jest opieka nad kartą win, poznają w czasie kursu sommelier nieocenione wskazówki i informacje, z którymi wcześniej nie mieli styczności.

Nasze szkolenie bazuje na wiedzy i doświadczeniu zdobywanym na całym świecie przez doświadczonych Sommelierów. W naszym kraju bycie Sommelierem wciąż należy do rzadkości. Jednak wraz z biegiem czasu, profesja ta staje się coraz bardziej pożądana w ekskluzywnych restauracjach czy hotelach. Zatrudnienie w nich profesjonalnego Sommeliera jest ukłonem dla coraz bardziej wymagających gości, a samym obiektom dodają prestiżu.
Szkolenie sommelierskie przeprowadzamy w Galicyjskiej Szkole Smaku w Krakowie. Kurs sommelier trwa w 2 dni, w czasie których odbywa się zarówno część teoretyczna oraz praktyczna. Zajęcia kończą się egzaminem. Po jego pozytywnym zaliczeniu, uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia Kursu Sommelier zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Kurs Sommelierski w Galicyjskiej Szkole Smaku prowadzi Mistrz Polski Sommelierów
Podczas zajęć praktycznych odbywają się ćwiczenia z zakresu serwisu win oraz degustacja analityczna wyselekcjonowanych, różnorodnych trunków zarówno z tzw. "starej europy " jak i świata. Często gościnnie proponujemy dodatkowo degustacje cydrów lub np. miodów pitnych.

Jeżeli interesuje Cię kurs Sommelier, zapraszamy do zapoznania się z galerią kursów sommelierskich, które przeprowadziliśmy.

Omawiane zagadnienia:
•    sposoby produkcji poszczególnych rodzajów win;
•    słownictwo winiarskie;
•    regiony produkcji i najważniejsze odmiany winorośli na świecie;
•    prawidłowy serwis win oraz ich przechowywanie;
•    zasady doboru do potraw;

Program kursu:
•    Zawód Sommelier – omówienie;
•    Historia wina na świecie;
•    Typologia win jakościowych;
•    Fizjologia smaku;
•    Technologia produkcji win białych , różowych, czerwonych, musujących;
•    Najważniejsze odmiany winorośli w Polsce, Europie i na świecie;
•    Klasyfikacja jakościowa, przepisy prawne Francji, Włoch, Hiszpanii, Austrii, Niemiec;
•    Główne regiony produkcji wina;
•    Jak czytać etykietę, najczęściej zamieszczne informacje, oznaczenia jakościowe;
•    Rodzaje korków, zamknięć, beczek, butelek;
•    Przechowywanie win, podstawowe zasady, strategia dojrzewania, wady wina - przykłady;
•    Temperatury podawania i dobór kieliszków do poszczególnych gatunków win;
•    Doprowadzanie wina do odpowiedniej temperatury "serwisowej";
•    Rodzaje kieliszków, karafek i akcesoria sommelierskie;
•    Serwis win białych, czerwonych, musujących – ćwiczenia praktyczne. Najwyższy standard restauracyjny oraz spotykne odstępstwa. Często popełniane błędy i wpadki;
•    Napowietrzanie i dekantacja. Cele i główne różnice;
•    Kolejność podawania win podczas kolacji, spotkania firmowego;
•    Okazje specjalne, przyjęcia, degustacje;
•    Reklamacje, najczęstsze powody i ich rozwiązy;wanie;
•    Psychologia gości - przykłady, zachowania
•    Sposoby jak być dobrym sommelierem;
•    Wino i potrawy – zasady ogólne łączenia, doboru;
•    Omówienie przykładowej karty win w restauracji, winiarni, hotelu;
•    Degustacje analityczne (każdego dnia, z wykorzystaniem tabel degustacyjnych);

Czas trwania Kursu Sommelierskiego : dwa dni w godz. 9.00 - 17.00

Cena Kursu Sommelierskiego = 2.900 zł

Oferta Promocyjna !!!

* Oferta dotyczy osób indywidualnych na kursy stacjonarne w Krakowie przy wpłacie pełnej kwoty na minimum 30 dni przed datą zajęć.

11.05 - 12.05.2024

17.08 - 18.08.2024