Opinie kursantów

Szkolenia i kursy barmańskie Kraków

Galicyjska Szkoła Smaku oferuje najlepsze kursy barmańskie w Krakowie i jedne z najlepszych w kraju!

Kurs barmański organizowany w naszej szkole w Krakowie, dodatkowo rozszerzony jest o szkolenie kelnerskie, wiedzę o kawie, a także o podstawowe informacje sommelierskie. Szkolenia barmańskie nie powinny być szkoleniami zamkniętymi na wybrany temat. Z różnymi zadaniami mierzymy się w pracy. Żaden klient nie powinien nas zaskoczyć. Dlatego nasz szkolenia barmańskie są tak rozbudowane. To jedna z najatrakcyjniejszych ofert na rynku. Kurs barmański, jaki prowadzimy, adresowany jest do osób, które swoją przyszłość zawodową chcą związać z gastronomią. Jeśli chcesz zostać profesjonalistą w swoim zawodzie i znaleźć dobrze płatną pracę w wyjątkowym miejscu – zgłoś się na nasz kurs barmański, dzięki któremu zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w roli barmana.

Unikalny program prowadzonych przez nas kursów barmańskich w Krakowie pozwala na błyskawiczne opanowanie podstawowych zagadnień z zakresu towaroznawstwa, typologii oraz miksologii napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Kurs barmana w Krakowie ukierunkowany jest na jak najlepsze przygotowanie uczestników do pracy. Podczas szkolenia większy nacisk kładziemy na praktykę i doświadczenie, poprzez które najszybciej i najlepiej się uczymy. Praca barmana to nie tylko umiejętność komponowania smacznych drinków i napoi, to sztuka utrzymywania kontaktu z ludźmi i dobrej komunikacji.

W czasie kursu omawiane oraz degustowane są najważniejsze z dostępnych na rynku gatunków alkoholi, takie jak:

•    koniak
•    brandy
•    whisky
•    rum
•    gin
•    tequila
•    wódki czyste i gatunkowe
•    likiery, bittersy

Nasze szkolenia barmańskie w Krakowie prowadzimy tylko na oryginalnych alkoholach znanych i renomowanych marek. Program kursu obejmuje również wiadomości z zakresu typologii i towaroznawstwa win (białe, czerwone, musujące) oraz podstawowe techniki kelnerskie i baristyczne.

Na kursie barmańskim w Galicyjskiej Szkole Smaku nauczysz się wszystkich barmańskich sztuczek.Na kursie barmana w Galicyjskiej Szkole Smaku w Krakowie nauczysz się wszystkich barmańskich trików. Na zajęciach praktycznych, uczestnicy kursów mają możliwość wykonania czynności organizacyjnych w barze, takich jak: obsługa ekspresu ciśnieniowego, zasady obsługi klienta, technologia przygotowywania napojów mieszanych oraz degustacja własnoręcznie sporządzonych (przez kursantów) kilkudziesięciu receptur drinków czy napojów przygotowywanych na bazie kawy espresso.

Kursanci po zakończonym kursie barmańskim otrzymują certyfikat potwierdzający udział w kursie barmana w Krakowie, oczywiście, jeśli pozytywnie zaliczą egzamin końcowy!

Kurs trwa 40 godzin. Prowadzi go barman-mixer mgr inż. Jacek Kotula.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z kursów barmańskich, które przeprowadziliśmy.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Kurs barmana (Kraków) - program:

Program kursu barmańskiego (Kraków):

DZIEŃ 1

•    Predyspozycje do pracy w zawodzie barman, cechy dobrego barmana.
•    Prezentacja wyposażenia typowego baru, szkła barowego oraz drobnego sprzetu barmańskiego
•    Proces produkcji alkoholu oraz podział wódek
•    Metody uzyskiwania i podział likierów
•    Wyjaśnienie pojęć "aperitif", "digestif" - przykłady, degustacja
•    Zasady komponowania napojów mieszanych / standardy międzynarodowe
•    Zajęcia praktyczne połączone z degustacją drinków własnoręcznie sporządzonych przez kursantów. Wszyscy kursanci samodzielnie robią minimum po dwa drinki dziennie
     (w oparciu o nowo poznane alkohole). Jeden standardowy oraz drugi własnego autorstwa. Jako jedyni uczymy naszych kursantów tworzyć własne kompozycje o różnorodnym smaku i wyglądzie.
•    Drinki pod nietypowe zamówienia gości.

DZIEŃ 2

•    Powtórka materiału z dnia poprzedniego.
•    Proces produkcji, podział, różnice oraz temperatury serwowania szampanów i win musujących
•    Zasady serwisu win przy stole restauracyjnym na przykładzie wina musującego - degustacja.
•    Proces produkcji, podział, temperatury podawania, oznaczenia na etykietach, szkło - degustacja koniaku, brandy oraz grappy
•    Zajęcia praktyczne połączone z degustacją drinków własnoręcznie sporządzonych przez kursantów (w oparciu o nowo poznane alkohole).

DZIEŃ 3

•    Powtórka materiału z dni poprzednich.
•    Proces produkcji, podział, czytanie etykiet, szkło oraz temperatury podawania rumów - degustacja.
•    Proces produkcji, podział i degustacja ginów - degustacja.
•    Proces produkcji, podział, region produkcji, zasady serwowania tequili - degustacja.
•    Zajęcia z aktywnej sprzedaży, inscenizowanie nietypowych sytuacji/scenek przy barze.

DZIEŃ 4

•    Powtórka materiału z dni poprzednich.
•    Proces produkcji, podział, oznaczenia na etykietach oraz zasady podawania whisky szkockiej - degustacja porównawcza.
•    Proces produkcji, podział, główne różnice whiskey amerykańskiej i irlandzkiej - degustacja porównawcza.
•    Podstawowe wiadomości z zakresu produkcji oraz typologii piwa
•    Zajęcia praktyczne z obsługi trudnego / wymagającego klienta przy barze restauracyjnym / egzamin praktyczny.

Egzamin końcowy ustny i rozdanie certyfikatów w terminie ustalanym indywidualnie - bez dodatkowych opłat.

Czas trwania: cztery kolejne dni w godz. 9.00 - 17.00

Cena = 2.800 zł

Oferta Promocyjna !!!

Cena: = 2.200* zł

* Cena dotyczy osób indywidualnych na kursy stacjonarne w Krakowie przy wpłacie pełnej kwoty na minimum 30 dni przed datą rozpoczęcia kursu.

Najbliższe planowane terminy Kursu Barmańskiego:

17.06 - 20.06.2024

26.08 - 29.08.2024