Wykładowcy

Wykładowcy, którzy prowadzą kursy i szkolenia w naszej szkole są wieloletnimi praktykami a doświadczenie zdobywali w renomowanych restauracjach w Polsce oraz za granicą.

• JACEK KOTULA - Trener -  Prowadzenie i nadzór nad wszystkimi kursami.
  • Paweł Kostaś - Trener, prowadzi Kurs na Managera Restauracji
  • Arkadiusz Czekaj - trener prowadzący kursy: barmański, latte-art oraz warsztaty baristyczne
  • Andrzej Żylski - szef kuchni prowadzący kursy kucharskie, szef kuchni oraz cukiernicze
  • Magdalena Wiśniewska - trener prowadzący kursy: kelnerski, manager restauracji,  audyty oraz konsultacje gastronomiczne, HACCP oraz savoir-vivre
  • Krzysztof Pykosz - trener odpowiedzialny za kursy: kelnerski, degustacji win, barmański
  • Artur Pyla - kursy cukiernicze
  • Michał Lelek - szef kuchni w znanej restauracji, odpowiedzialny za kursy kucharskie oraz na szefa kuchni
  • Łukasz Nowakowski - szef kuchni w dużej restauracji, prowadzi wszystkie kursy kucharskie oraz na szefa kuchni
    Dariusz Bucki - trener, kurs cukierniczy, praliny

Monika Gorzka - trener odpowiedzialny za : kurs brewing - alternatywne metody parzenia kawy, baristyczny, latte-art oraz warsztatów z zasad i ceremoniałów parzenia herbat.

Mariusz Kapczyński - Trener. Prowadzi kursy: Degustacji Win oraz Sommelierski.

Jest  dziennikarzem i krytykiem winiarskim, stałym współpracownikiem Magazynu WINO,Czasu Wina i innych pism branżowych (Rynki Alkoholowe, Kuchnia) oraz lifestylowych (Top Class, SpaEden i in.).

Współpracował także z internetowym serwisem Polskiego Radia (dział turystyki i kulinariów). Publikuje na stronach Enotime - to włoski portal internetowy poświęcony winu. Prowadzi również autorską rubrykę w serwisach Wirtualnej Polski. Poza tym, jako juror, regularnie biorze udział w różnych zagranicznych i polskich konkursach winiarskich (m.in. VinitalyConcours Mondial de BruxellesVinoforumVinaria).

Należy również do międzynarodowej organizacji zrzeszającej dziennikarzy i specjalistów z branży alkoholowej - International Federation of Wine and Spirits Journalists and Writers (FIJEV).

Od ponad piętnastu lat zajmuje sie winem. Zdobywał doświadczenia na różnych poziomach i w różnych sektorach tej branży. Dziś - pisze, ocenia, sędziuje, prowadzi winiarskie kursy i szkolenia.

Zajmuje się również monitorowaniem rynku winiarskiego i promowaniem kultury picia wina w Polsce. Od 2009 roku jest członkiem Polskiego Instytutu Winorośli i Wina(członek zarządu).
Jest, m. in. konsultantem merytorycznym i przewodniczącym jury podczas Konkursu Winiarskiego Targów Enoexpo oraz przewodniczacym i moderatorem prac jury podczas corocznego konkursu Degustacji Wódek Czystych organizowanego przez redakcję Rynków Alkoholowych w Toruniu.

Serwis Vinisfera patronatem medialnym objął wiele ważnych wydarzeń i imprez winiarskich a także wydawnictw o tej tematyce (np. książkę Kevina Zraly'ego "Kurs wiedzy o winie" czy "Leksykon alkoholi" Wojciecha Gogolińskiego).