Opinie kursantówWarsztat degustacji win

Warsztaty degustacji win zostały przygotowane głównie z myślą o wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z winami a także dla tych, którzy chcieliby sprofilować swoją wiedzę pod kątem konkretnego kraju lub regionu winiarskiego.

Warsztaty degustacji win w Galicyjskiej Szkole Smaku w KrakowieJeżeli chcecie Państwo wiedzieć dużo więcej o winach dla własnej przyjemności - warsztaty degustacji win w Galicyjskiej Szkole Smaku w Krakowie są dla Państwa idealną ofertą. Jeżeli natomiast interesuje Państwa zdobycie kwalifikacji sommeliera - polecamy nasz kurs sommelierski.

Jeżeli na zadane pytanie: "Czym to wino smakuje?", odpowiadacie Państwo: "Coś czuję, ale nie potrafię dokładnie tego opisać..." - zapraszamy na nasza kurs degustacji win, po ukończeniu którego z pewnością będziecie Państwo w stanie określić rodzaj oraz dokładny smak każdego wina!

W sposób możliwie łatwy i przystępny opowiadamy o podstawowych zagadnieniach związanych z testowaniem smaku wina. Spotkanie ma formę warsztatu, pierwsza część wprowadza teoretycznie w temat, druga część pozwala na potwierdzenie w praktyce nowo zdobytych wiadomości.

Po tym krótkim szkoleniu będziecie Państwo w stanie rozpoznać wino, które Wam smakuje i uzasadnicie to profesjonalnym językiem degustatora. Uczestnicy otrzymują pamiątkowy certyfikat uczestnictwa.

Plan warsztatów:

Część I - teoria:

• Teoria degustacji wina
  • Omawiamy kolejność degustacji win oraz warunki w jakich powinna się odbywać
  • Chemia wina - co to takiego ?
  • Krótkie omówienie substancji smakowych dzięki którym odczuwamy konkretny smak wystepujący w winie
  • Fizjologia smaku - co to takiego ?
  • Wyjaśniamy jak działa mechanizmu odczuwania smaku - ćwiczenia praktyczne z próbkami zapachowymi i smakowymi
  • Temperatury przechowywania a temperatua podania wina ?
  • W jakiej temperaturze podać konkretne wino - od czego ona zależy i jak sobie radzić z temperaturą w warunkach domowych.
  • Jakość wina - omówienie
  • W jaki sposób rozpoznać wino dobre. Zasady oficjalne klasyfikacji a jakość realna ? Zależności.

Cześć II - panel degustacyjny:

• degustacja win musujących ( 1-2 win )
  • degustacja win białych ( 2-3 win )
  • degustacja win czerwonych ( 3-4 win )

Kurs Degustacji Win stanowi również formę doskonalenia umiejętności po Kursie Sommelierskim. Każdą edycję Kursu Degustacji Win prowadzimy na innych winach / pochodzących z innych państw, regionów winiarskich.

O udziale w kursie decyduje kolejność zgłoszeń.

Kurs Degustacji Win

Cena = 1200 zł.

Oferta Promocyjna :

* Oferta dotyczy osób indywidualnych na kursy stacjonarne w Krakowie przy opłaceniu udziału w zajęciach minimum 30 dni przed datą zajęć.

Godziny zajęć: 12.00 - 18.00 (zajęcia jednodniowe)
Łącznie godzin edukacyjnych: 8
Miejsce: Kraków

Kurs bez egzaminu, wystawiamy certyfikat udziału w szkoleniu w języku polskim. Konieczność wpłaty całej kwoty na konto.
Możliwość otrzymania biletu na okaziciela – na prezent.

Najbliższe planowane terminy kursu degustacji win - łączenie win z potrawami :

- w trakcie ustaleń : 2023

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem e-mailowym:

jacek.kotula@szkolasmaku.edu.pl