Finansowanie KFS

Jesteśmy instytucją szkoleniową z branży gastronomicznej w związku z tym szkolenia znajdujące się w naszej ofercie mogą być finansowane ze środków z KFS. Jeśli w naszej ofercie nie ma szkolenia o tematyce, na którą mają Państwo zapotrzebowanie bardzo prosimy o informację. Postaramy się spełnić Państwa oczekiwania i przygotować ofertę szytą na miarę zarówno w formie szkolenia otwartego jak i zamkniętego. Dostosujemy się również do warunków ustalonych przez miejscowe urzędy pracy, tak aby szkolenie uzyskało finansowanie. 

 

Na rynku działamy nieprzerwanie od 2005 roku. Jesteśmy wiarygodną i kompetentną firmą szkoleniową świadczącą wysokiej jakości usługi. Posiadamy własne, bardzo dobrze wyposażone pracownie szkoleniowe , w związku z czym istnieje możliwość realizacji szkoleń tak samo w Państwa lokalu, jak i u nas w Krakowie. Jesteśmy firmą wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Wojewódzki Małopolski Urząd Pracy. Pomagamy bezpłatnie w wypełnieniu wniosku, aby zwiększyć szansę na otrzymanie dofinansowania szkoleń. 

 

 

1. Czym jest KFS? 

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to forma wsparcia finansowego, przeznaczona na potrzeby związane z kształceniem ustawicznym pracodawców i pracowników w celu uaktualnienia oraz uzupełnienia kwalifikacji zawodowych niezbędnych do funkcjonowania na rynku pracy. 

Krajowy Fundusz Szkoleniowy stanowi wydzieloną cześć Funduszu Pracy, przeznaczoną na dofinansowanie kształcenia ustawicznego Pracowników i Pracodawców. Budżet w 2023 roku to ponad 219 mln z puli podstawowej oraz ponad 54 mln PLN z puli rezerwowej. Projekt umożliwia uzyskanie dofinansowania w wysokości 100 % kosztów kształcenia ustawicznego w przypadku mikroprzedsiębiorstwa, zaś 80% dofinansowania w przypadku małych i średnich firm. Aplikowanie o środki odbywa się raz w roku. 

 

Jako instytucja szkoleniowa doradzimy jak przejść przez wszystkie formalności związane z pozyskaniem dofinansowania na podnoszenie kompetencji Pracodawcy i Pracowników w ramach KFS. Pomożemy w diagnozie potrzeb szkoleniowych. Dodatkowo udzielimy wszelkich niezbędnych wskazówek dotyczących skomplikowanych procedur. Pomożemy wypełnić wszelką dokumentację oraz pomożemy w doborze szkoleń w zależności od potrzeb firmy. 

 

Jesteśmy bezpośrednim wsparciem dla naszych klientów na każdym etapie i pracujemy wspólnie, od momentu przygotowania dokumentacji aż do rozliczenia końcowego. Zaczynając od pierwszej tabelki, po przekazanie wszystkich załączników, napisanie wniosku oraz sprawdzenie ich poprawności. Następnie aplikowanie i pilnowanie terminów. 

 

2. Kto może ubiegać się o środki w ramach KFS? 

Wsparcie jest dedykowane wszystkim pracodawcom, którzy zatrudniają co najmniej jednego pracownika na podstawie umowy o pracę (firmy, instytucje, fundację). Nie ma znaczenia wymiar etatu oraz wielkość firmy. 

 

3. Jaka jest wysokość dofinansowania? 

Pracodawca może otrzymać środki KFS na sfinansowanie kształcenia ustawicznego podejmowanego przez siebie i swoich pracowników w wysokości: 

 

  • 100% dofinansowania w przypadku mikro przedsiębiorcy (do 10 osób zatrudnionych) – ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika 
  • 80% kosztów kształcenia ustawicznego w przypadku małych, średnich, dużych przedsiębiorstw ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika 

 

4. Priorytety wydatkowania: 

W każdym nowym naborze zostają określone priorytety, zgodnie z którymi są podejmowane decyzje o przyznaniu dofinansowania. Galicyjska Szkoła Smaku może dobrać odpowiedni priorytet do sytuacji, w której znalazła się firma. 

 

5. Krok po kroku jak otrzymać dofinansowanie na szkolenia w ramach KFS: 

 

  • Jeśli będą Państwo zainteresowani pozyskaniem środków na kształcenie ustawiczne My jako firma szkoleniowa będziemy za Państwa śledzić terminy naborów wniosków w „Twoim” powiecie. 
  • Po ogłoszeniu naboru wniosków w danym Urzędzie Pracy, pobieramy wnioski do wypełnienia ze strony internetowej właściwego Powiatowego Urzędu Pracy. 
  • W rozmowie z Państwem dobieramy interesujące Was szkolenia z naszej oferty. Wybrane szkolenia powinny być dopasowane do przynajmniej jednego priorytetu wydatkowania środków KFS, przewidzianego na dany rok. 
  • Przygotowujemy wszelką dokumentację, zaś Państwo składają ją we właściwym Powiatowym Urzędzie Pracy w terminie naboru. Wniosek można złożyć w postaci papierowej lub elektronicznej. 
  • Po akceptacji wniosku, Państwo podpisują umowę z PUP oraz ze swoim pracownikiem. 
  • Państwo podpisują umowę szkoleniową z Nami - Galicyjską Szkoła Smaku. 
  • My jako firma szkoleniowa - Galicyjska Szkoła Smaku przeprowadzamy dla Państwa szkolenia pracowników. 
  • Państwo odbierają dofinansowanie z Urzędu i opłacają szkolenie. 

 

Wniosek do UP składa się na szkolenia konkretnej firmy szkoleniowej. Zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą naszych szkoleń Pomożemy Państwu wypełnić dokumenty, które później będziecie musieli złożyć do UP. 

Partnerzy

Logotyp 1 Logo 2 Logotyp 3 Logot4 002 004 005 006 007 008 009 010 011 012 013 014 015 016 019 020 021 022 023 024 025 026 027 028 029 030 031 032 033 Rational mionetto henkel P&G

Partnerzy

Spotkajmy się

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, z miłą chęcią odpowiemy na wszelkie nurtujące pytania - do zobaczenia

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem